Rozměry pneumatik


205/55 R 16 91V

205 – je šířka gumy v milimetrech
55 – je profil gumy v procentech z šířky pneumatiky, v tomto případě to znamení 45% z 205 milimetrů
R16 – je vnitřní průměr gumy, kterej musí odpovídat velikosti alu kola. Uvedeno v palcích.
91 – je index nosnosti daný pneumatiky, to znamená jaká je maximální zátěž gumy při její nejvyšší rychlosti. V tomhle případě 91 je 615 kilo. Čím je číslo indexu nosnosti vyšší, tím větší váhu pneumatika uveze.
H – je index rychlosti, V znamená, že je guma udělaná pro maximální rychlost 210 kilometrů v hodině.
DOT – každá pneumatika je taky značená znamením DOT a číslem, který Tě informuje o datumu výroby daný gumy. Například DOT1214 znamená, že guma byla vyrobená 12 tejden v roce 2014. V posledních letech kolují v médiích zprávy o tom, že guma starší 4 let by se neměla používat, jedná se ale o novinářský kachny. Výrobci pneumatik uvádí, že pokud je guma správně skladovaná v tmavým, suchým a klimatizovaným skladu, pak není nikým prokázaný, že by nějak ztrácela jízdní vlastnosti.
 

U námi nabízených pneumatik najdete všechny tyto parametry, skladem máme pouze gumy od prověřených dodavatelů, u kterejch máme záruku, že byly dobře skladovaný přesně podle nejpřísnějších norem. Pokud nabízíme gumy se starším DOT, pak se můžeš spolehnout, že je u nás koupíš za skvělou cenu a guma bude stejně dobrá a bezpečná.


Pro další technický informace klikni zde!


AluLikvidace.cz
 

Vyber si top kola