Velikost alu kol

Velikost, tedy průměr každýho elektronu je už od výrobce značena v palcích, to v praxi znamená, že 1" je 25,4 mm, takže například 17"x8,5j – 17“ v tomhle případě znamená velikost alu kola a 8,5j jeho šíři, opět v palcích.Na každý auto můžeš bez problému použít větší alu disky. Například na Octavii 2 se běžně se dávají 18“ alu kola nebo 17“ elektrony na Vw Polo, musíš ale zachovat průměr pneumatiky, která je na původním alu kole, aby Ti gumy nedrhly o podběhy nebo blatníky. Tenhle problém vyřeší nízkoprofilová pneumatika, obvod gumy je stejnej, jen profil je nižší, tím pádem se může zvětšit velikost elektronu.

Kdybys chtěl ještě větší alu kola, než jsou třeba 19“ alu disky na Vw Passat nebo 16“ alu kola na Škodu Fabii, pak jde řešit i tenhle problém použitím dorazů do tlumičů, aby se pneumatika nedostala do míst, kde by mohla škrtat o podběhy nebo o blatníky.

Další možnou úpravou jsou lemy blatníků, který Ti samozřejmě dobrej mechanik nebo tuningová firma rozválcuje, vyklepe nebo rozšíří přímo k alu ráfkům, který na svý auto prostě chceš dát. Všechno jde.

 

Pro další technický informace klikni zde!


AluLikvidace.cz
 

Vyber si top kola